• https://www.facebook.com/didimcemevi09
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326422236
  • https://www.youtube.com/c/DidimAleviBekta%C5%9FiK%C3%BClt%C3%BCrMerkeziveCemevi
Üyelik Girişi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret1556144

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETMEYE DEVAM EDİYORUZ.

 

Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem evi derneğimiz  tarafından Engellilere tekerlekli sandalye sağlamak amacıyla yürütülen kapak toplama kampanyasında 2012 yılı içerisinde toplanan 6 ton kapak yola çıktı. 

 

  

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem evi derneğimiz tarafından ilçedeki engellilere tekerlekli sandalye sağlamak amacıyla yürütülen kapak toplama kampanyasında 2012 yılı içerisinde toplanan kapaklar İstanbul’da ki firmaya gönderildi. Kampanyanın yürütücüsü Cem Evi Yönetim Kurulu Üyemiz Hasan Dikçe; 3 yıl önce başlatılan kapak toplama kampanyasının ilk etapta dernek üyeleri tarafından başlatıldığını ve kısa süre içerisinde tüm Didim’e mal olduğunu belirterek “İnsanlarımızın duyarlılığı ile ilçemizde yaşayan engelli kardeşlerimize yardım etmeye çalışıyoruz. Kapak kampanyası Didim halkının özverisi ile büyüdü ve toplanan kapaklarla 2009 yılında 5, 2010 yılında 12 ve 2011 yılında da 12 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık” Kapak Kampanyasında 2012 yılı içerisinde 6 ton kapak toplandığını aktaran Dikçe, kapakların kargo ile gönderilmesinde maddi sıkıntılar yaşadıklarını bu konuda CHPli Belediye Meclis Üyesi Ercan Atasoy ve İzmirli Firma Ege Ulaşım’ın desteği aldıklarını belirterek teşekkürlerini sundu.

KAPAK KAMPANYASI BÜYÜYOR

 Kapak toplama kampanyasının 2013 yılında da devam edeceğini belirten Dikçe, kampanyaya kapakların yanı sıra sert plastik ürünlerinde dahil edileceğini belirterek “Önümüzdeki yılda devam edecek olan kampanyamızda firma yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde sert plastik ambalajları da toplama kararı aldık. Bu konuda özellikle ev hanımlarımızın duyarlılık göstermesini istiyorum. Bu şekilde atıkları geri dönüşüme kazandırırken, engele de set çekmiş oluyoruz” dedi.


 1659 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası